11 Nisan »Para Odası

XRP piyasası 2018’den beri benzeri görülmemiş bir seviyeye ulaştı. Dijital varlık nihayet 1 doları aştı ve yazı yazılırken 1,41 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 45.40 milyar dolara düşmüş olsa da XRP, CoinMarketCap listesinde ilk on kripto para birimi arasında güçlü bir destekle dördüncü sırada yer aldı.

XRP 1 Saatlik Grafik

Yukarıdaki XRP grafiği, fiyatın 1 doları aştıktan sonra daha fazla yükseliş ivmesine tanık olduğunu gösteriyordu. Fiyat yükselen bir kanalda yükseliyordu, ancak 1,50 dolarlık dirence ulaştığında fiyat geri çekildi.

Fiyatın yükselen kanaldan çıktığı ve 1,37 dolardan konsolide olmaya başladığı görülüyor. Bu ani dalgalanma, madeni para ilerledikçe olası bir geri çekilme ayarlamasına işaret ediyor.

AKIL VERME
Aradaki mahkeme salonu dramını takiben fiyattaki artış, XRP zaten küçük düzeltmelere dayanmaya başladığından bu seviyeyi sürdüremeyebilir. Yazım sırasında Bollinger Bantları oldukça değişken bir piyasaya işaret ediyordu.

Sinyal çizgisi mum çubuklarının altında yer aldı ve yukarı doğru göstermeye devam ettiği sürece bir geçiş mümkün olabilir.

Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI), dijital varlığı aşırı alım bölgesine itti, ancak şimdi bu seviyenin altına düştü. Bu, düzeltme başladığında varlığın daha istikrarlı bir denge bölgesine geçeceğini gösteriyor. MACD göstergesi, MACD çizgisi sinyal çizgisinin altına düşerken devralan düşüş eğilimini de vurguladı.

ÖNEMLİ SEVİYELER
Giriş Seviyesi: 1,36 $
Kâr Al: 1,23 $
Durdurma Seviyesi: 1.48 $
Ödül Riski: 1.14

SONUÇ
Mevcut XRP piyasası, yükseliş hissiyatı yüksek olmasına rağmen, muhtemelen düşüş eğiliminde. Artan satış baskısı nedeniyle pazardaki ani yükseliş devam etmeyebilir. XRP piyasası ilerledikçe, bir düzeltme fiyatı onu 1,23 dolarlık desteğe itebilir.

Ripple (XRP) fiyatı şu anda 1.36 dolardan alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!