06 Aralık »Coin Otağ

Bitcoin, fiyat listelerinde son ATH’sine ulaştıktan sonra düştü. Bununla birlikte, iyimserlik hala yüksek, özellikle de BTC yazım sırasında hala 19.000 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor. Listelerde konsolide edilen dünyanın en büyük kripto para birimiyle, piyasadaki altcoinlerin çoğu farklı fiyat yörüngeleri seçti. Chainlink, Algorand ve Dogecoin dipleri aynı şeyin kanıtıdır. İşte yorum analizimiz:

Zincir bağlantı [LINK]

Kaynak: TradingView’de LINK / USD

Basın zamanında yedinci en büyük kripto para birimi olan Chainlink, geçen hafta Bitcoin’in hareketinin çoğunu kopyaladı. Bu ilginçti, özellikle LINK ve Bitcoin tarafından paylaşılan düşük korelasyon hakkında çok şey söylendiği için. Ancak son 7 günde bu korelasyon, BTC’nin 19.8.000 $ ‘a tırmandığı zamanki gibi ön plana çıktı.

İlginç bir şekilde, BTC düzeltmelerden sonra konumunu sağlamlaştırmayı seçerken LINK düştü. Aslında,% 13’lük bir artıştan sonra, kripto grafiklerde% 11’in üzerine düştü.

Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının çok üzerinde ve düşüş eğilimi gösterdiği düşünülürken, Chaikin Para Akışı LINK’in teknik göstergeleri tarafından vurgulandı.

Chainlink, son zamanlarda ‘talep gören’ Ethereum altyapı geliştirme desteğini açıkladıktan sonra haberlerde yer aldı.

Algorand [ALGO]

Kaynak: TradingView’de ALGO / USD

Son üç ayın çoğunda, ALGO’nun çizelgelerdeki fiyat hareketleri en iyi yatay olarak hızlandırılabilir. Bununla birlikte, Kasım ortasına kadar ALGO, Bitcoin’in yeni bir ATH’ye tırmanma girişimi sayesinde yükseldi. ALGO, yanıt verilebilecek birçok kripto para biriminden biriydi ve kısa süre sonra düzeltmeler yapılmasına rağmen, kripto para birimi bir hafta önce görülenden çok daha yüksek bir seviyede işlem görüyordu.

ALGO, yazı yazarken bir hafta içinde neredeyse% 14 kazanmıştı.

Aynı şey, Bollinger Bantları gelen dalgalanmaya yol açmak için kısa bir süre genişledikçe kripto para birimi göstergelerinde de vurgulandı, The Awesome Oscillator piyasa momentumunda bir artış kaydetti.

ALGO’nun son yükselişinin Algorand’ın ClimateTrade ile ortaklığı ile aynı zamana denk geldiğine de dikkat edilmelidir.

Dogecoin [DOGE]

Kaynak: TradingView’de DOGE / USD

Şakaya rağmen, piyasanın en popüler meme-coin’i olan Dogecoin CoinMarketCap’in listelerinde yüksek bir pozisyonda yer alıyor. Bununla birlikte, daha önce aylar boyunca, DOGE sadece haftalar ve haftalar boyunca yana doğru hareket gördü. Bu, geçen hafta DOGE’nin Bitcoin’in fiyat artışının arkasına tırmanmasıyla biraz değişti. DOGE, BTC’nin liderliğini takip ederken ve kısa süre sonra düzeltmeleri kabul ederken, kripto hala daha yüksek bir seviyede işlem görüyordu.

İlginç bir şekilde, fiyattaki son artış sayesinde, DOGE, Temmuz ayında 3 gün içinde% 120 artış kaydettiğinde, işlem yaptığı seviyelerde kısa bir süre işlem görüyordu.

MACD çizgisi, grafiklerdeki düşüş eğiliminin ardından basın zamanında Sinyal çizgisinin altına düşerken, Göreceli Güç Endeksi aşırı satım ve aşırı alım bölgeleri arasında sabit kaldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!